Odmanganiacze i odżelaziacze

« Powrót 12 kwietnia 2022

Korzystając z własnego ujęcia wody, często spotykamy się z problemem przekroczonej normy zawartości manganu i żelaza w wodzie. Sprawia to, że używana przez nas woda negatywnie wpływa na instalacje wodne i różne urządzenia w gospodarstwie domowym. Obecność żelaza i manganu w wodzie przyczynia się np. do pojawienia się nieprzyjemnego smaku i zapachu wody. Dodatkowo zanieczyszczona woda sprzyja rozwojowi bakterii.

Jak działają odmanganiacze i odżelaziacze?

Odmanganiacz wody to specjalne urządzenie, które pozwala na usuwanie soli manganu z wody. Mangan zazwyczaj dostaje się do wód podziemnych wraz z żelazem. Dzieje się to poprzez rozpuszczanie się skał. Nadmiar żelaza w wodzie również ma negatywny wpływ. Tak samo, jak odmanganiacz, odżelaziacze wody są to urządzenia, które służą uzdatnianiu wody.

Wysoka zawartość żelaza w wodzie doprowadza do wielu problemów. Zanieczyszczenie może być tak duże, że zauważymy je gołym okiem - np. zmiana zabarwienia wody. Woda z żelazem charakteryzuje się także tym, że zostawia po sobie osad - rdzawe zacieki, które ciężko usunąć. Takie zacieki także powstają w instalacjach i rurach. Warto więc zadbać o to, by woda była pozbawiona nadmiaru żelaza.

 

Odżelaziacze i odmanganiacze 

Dzisiejsze urządzenia pozwalają na usunięcie nadmiaru żelaza i manganu z wody. Ważne jest to, żeby odpowiednio dobrać urządzenie do stawianych im wymagań. Oprócz odżelaziaczy i odmanganiaczy w naszej ofercie znajdziecie także zmiękczacze wody, które będą rozwiązaniem na twardą wodę, odpowiedzialną za gromadzenie się kamienia. Wszystkie stacje uzdatniania wody mają na celu zapewnienie dobrej jakości wody.

Jeżeli chcesz oczyścić swoją wodę z zanieczyszczeń zapraszamy do kontaktu. Od lat oferujemy rozwiązania zarówno dla domowych gospodarstw oraz dla przemysłu.

zdjęcie_101

   Ciasteczka! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka prywatności